Oyun ve Egzersiz: Köpekler

Bu makaleleri okuyarak köpeğinizi aktif tutmanın ilginç yollarını keşfedin.

0 Sonuçları Sırala:

İlişki

Egzersiz Süresini Oyun Zamanına Dönüştürün 

En sevdiği aktivite kanepeye uzanıp uyuklamak olsa da, köpeğinizin de sağlıklı kalabilmesi için aynen sizin gibi düzenli egzersiz yapması gerekiyor! Neyse ki, bu anlamda keyfini çıkartabileceğiniz birçok etkinlik var. Köpek parklarına yapılan kısa gezilerden ve akşamları saatlerce birlikte bisiklet sürmeye kadar sağlayacağınız aktiviteleri dengeli ve besleyici bir köpek maması ile birleştirerek köpeğinizin bir ömür boyu sağlıklı ve mutlu yaşamasına yardımcı olabilirsiniz. 

EGZERSİZİN ÖNEMİ

Dört ayaklı dostunuz açısından egzersiz eksikliği obezite gibi sağlık risklerine neden olabilir. Fakat hepsi bu değil. Düzenli egzersiz yapmayan köpekler aynı zamanda havlama, eşeleme veya eşyaları ısırma gibi zarar verici davranışlar geliştirebilirler. Aslında, birçok köpek sahibi, köpeklerinin günlük egzersizlerini yaptığında daha iyi huylu davrandığını bildirmiştir. 

Köpek Oyuncakları ve Oyunları

Egzersizin her zaman rahatsızlık verici bir şey olması gerekmez. Egzersiz için mutlaka spor salonu gerekmez, dans, yürüyüş ya da bisiklet gibi, kalp atış hızınızı artırıcı faaliyetler yeterli olur. Ayrıca, çoğu köpek ağırlık kaldırmakla ilgilenmez. Onunla oyunlar oynayarak egzersiz zamanınızı eğlenceli hale getirin. Attığınızı getirme ve ağzındaki bir şeyi çekiştirme daima favorileri olur. Ancak eğlencenize başka oyunlar eklemek isterseniz ona bir engelli parkur kurun veya yeni hileler öğretmeyi deneyin. Kötü havalar nedeniyle dışarı çıkamıyorsanız, bir avlanma oyunu oynatarak hareket etmesini sağlayın. Sadece ödül mamasını evin bir yerine saklamanız yeterli, o da burnunu kullanarak avlanmaya çalışacak. Köpekler aynı zamanda oyuncaklarla oynayarak da egzersiz yapabilir. Toplar, dişleme halatı, peluş oyuncaklar veya ödül mamasıyla dolu oyuncaklar arasında seçim yapın.